Sexta D GNP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DISKUZE: Věc Makropulos (Karel Čapek)

Goto down

DISKUZE: Věc Makropulos (Karel Čapek) Empty DISKUZE: Věc Makropulos (Karel Čapek)

Příspěvek pro Bulbaš Admin Sat Mar 21, 2015 8:31 pm

Ahoj, zde budeme rozebírat krátké drama Karla Čapka - Věc Makropulos.

Pokud jste to četli, tak se s námi podělte o to, co vás zaujalo nebo napadlo. Spolu bychom měli hru rozebrat a mít nacvičeno k maturitě.
Bulbaš Admin
Bulbaš Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 21. 03. 15
Age : 30

https://gnpsextad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

DISKUZE: Věc Makropulos (Karel Čapek) Empty Re: DISKUZE: Věc Makropulos (Karel Čapek)

Příspěvek pro Bulbaš Admin Sat Mar 21, 2015 8:41 pm

Začnu asi tím, že vyslovím svůj nehorázný hejt vůči hlavní hrdince Emilii McGregor. Vždycky ze sebe dělala machra a všem říkala, že jsou blbci, měl jsem chuť ji dát facku. Ve chvíli, když ji byla Jankova smrt naprosto lhostejná, tak jsem docela ragenul. A strašně WTF mi přišlo, jak si šňupla při tom fake soudním procesu. Very Happy

Prostě nevím. I přes to, že se její nelidská morálka dá vysvětlit tím, že byla přes 300 let stará a zažila všechny své známé po několika generacích umírat, si stejně myslím, že je to strašná kráva.

Zajímavý na jejím charakteru mi přišel možná jen její výrok: "Dlouhý život je na hovno, nikdy to neberte, ale mně to pls dejte, protože se bojím smrti."

Jaký je váš názor na E.M.?

Co se týče jazykové stránky, tak docela zajímavé byly celé pasáže v cizím jazyce, kdy například Hauk mluví s E.M. španělsky (nic se do češtiny nepřekládá). Dále se vyskytuje i němčina (jazyk závěti, ta se však hned poté překládá do češtiny), francouzština (jedna věta od Hauka). Cizí slova jsou i součástí promluvy postav - používají často slovo cousin.

Co mě ještě pořád štvalo na té E.M. je její netradiční používání citoslovcí: "Ah!" "Oh!" "Bah!". To háčko na konci působilo na mě strašně divně, vznikala nějaká směs češtiny s anglickými výkřiky.
Bulbaš Admin
Bulbaš Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 21. 03. 15
Age : 30

https://gnpsextad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru